Скейтбординг.ру Форум

Скейтбординг.ру Форум (http://forum.skateboarding.ru/index.php)
-   О скейтбординге ... (http://forum.skateboarding.ru/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Blueprint в Москве - отчет западный (http://forum.skateboarding.ru/showthread.php?t=17990)

el 14.11.2005 03:11

Blueprint в Москве - отчет западный
 
Вложений: 3
Фотки выложу, а почитать на сайте можно у них

Blueprint in Moscow -Redux
After long long hours in the editing cupboard, Blueprint unveiled their much- anticipated new flick Lost and Found a few months back. Some of the team subsequently took off around the globe to attend the premieres in different countries around Europe and beyond; skating a bit, drinking a bit meeting new friends and catching up with old ones along the road.

For the Moscow leg Neil Smith, Paul Shier, Colin Kennedy and Danny Brady hopped on a plane to meet our Russian photographer Andrey Artukhov for a look round the metropolis and of course a skate at the world famous VDNH spot- we think its a museum of science, but we're not 100% sure.

"We were lucky to get a skate every other day, Moscow is full of skate treasure, Victory Park is one such 'plaza', although the term 'plaza' does absolutely belittle the scale of this awe-inspiring War memorial- cum- huge public space. We spent the good part of a day within the boundaries of this regular haunt for the skaters of Moscow and got a feel for the scene round those parts." said Colin

"We skated a skinny wall to gap set up , Smithy put it to rest and went through two sticks in the process. Brady doodled around as he does, only putting his man bag down when it was time to fully get the rat on."

In the end Paul liked Moscow so much he moved there with his chum Kenny Reed for a while afterwards. Paul and Kenny are meeting up with Kingpin in Bulgaria this weekend for the Bulgarian premier of LAF, making Paul officially the hardest working man in showbusiness.

Because they were just so on it, we ended up with more tricks than we had space for in the mag, and so we bring you these bonus stunts: Danny Brady on the 360 flip revert with total ease, Colin Kennedy with a chunky switch flip, and Heil Smith on the helicopter heelflip into the bank. Wee buns for these guys!

NeTslov 14.11.2005 04:05

Елисей для следующего видео ... захуярю вам свичь бигспин в ракету )
Никто пока не делал )

Валера 14.11.2005 14:04

ты же в академию хотел

toy machine 14.11.2005 14:53

Прикольно ;)

Dosssik 14.11.2005 15:13

XAXA вот че мне переводчик выдал:

Проект в Москве-Redux После долго долгие часы в буфете редактирования, Проект обнародовал их очень ожидаемое новое Бюро находок щелчка несколько месяцев назад. Часть команды впоследствии взлетела вокруг земного шара, чтобы посетить премьеры в различных странах вокруг Европы и вне; катаясь на коньках немного, пьющий немного встречающих новых друзей и догоняя старые по дороге. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Пашкарь 14.11.2005 16:23

да ниче у тебя переводчик!!!! все учим английский!!!!!!!!!

Karitsa 14.11.2005 16:33

класс.

everybodysontherun 14.11.2005 16:35

видеоотчет :deal:

Gizmo 14.11.2005 16:47

Вложений: 1
Здорово сделали!

everybodysontherun 14.11.2005 16:51

Gizmo
да,прикольно

dashko 14.11.2005 16:56

ух еп...круто круто!

crank 14.11.2005 17:15

при входе на их фотка на стелле вднх и написано :"from manchester to moscow with love."раньше была цветной,ща нецветная фотка и написано другое http//:www.blueprintskateboaeds.com !блупринт рулит у меня доска blueprint sprayheart бело-голубая с сердечком,кароч всё,я жрать пошёл,у меня там пирожки стынут

Ризаншнауцер 14.11.2005 17:37

http://blueprintskateboards.com/

вот так правильная ссылка :rupor:

Владик 14.11.2005 18:09

На сайте первая фотография там где вэлком оч крутая просто супер! :good:

crank 14.11.2005 18:16

выложите если есть старая фотка,она реально крутая

xFess 15.11.2005 00:16

да фота и эта прикольная!А Блюпринт офгенный лэйбл!

PhIsH 15.11.2005 01:39

Автор фотографии бывает на этом форуме :)
****, привет тебе! :good:

digital chaos 15.11.2005 02:15

PhIsH
эммм.. серьзно ???
это тот или не тот о ком я думаю ???
давай в ПС говори , кто это )) :)

Ленин 15.11.2005 02:27

бля обалденная фотка на главной блюпринт..мой район жжёт спотами :):) а ПП мой любимый и в правда плаза, просто мы зажравшиеся не видим этого

MetalGearSoLiD 15.11.2005 10:07

круто!


Текущее время: 16:57. Часовой пояс GMT +4.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot